50,00 zł
Podczas tegorocznego Festiwalu będziemy rozmawiać o wszystkim tym, co jest związane z różnego rodzaju tajemnicami i zbrodniami z lat 1918 - 1948. Będzie więc mowa zarówno o pałacach i dworach, skarbach i dziełach sztuki, które z tych rezydencji zniknęły, jak i o wojennych zbrodniach i zagadkach. W trakcie Festiwalu nie zabraknie też prelekcji dotyczących zacnych osób z okresu międzywojennego, społeczników, działaczek społecznych, kupców, osób które zapisały się w historii Polski, a dzisiaj są nieco zapomniane. Będzie mówić o losach zabytków gromadzonych w muzeach, po których wszelki ślad ginie we wrześniu 1939 roku lub po 1945 roku. Porozmawiamy też o tajemniczych wydarzeniach z okresu międzywojennego. Po prostu - tematyka poruszana przez prelegentów ma się zamykać w tematyce festiwalu: „W przestrzeni tajemnic i zbrodni… 1918 - 1948”.
Termin: 22 - 24 sierpnia 2025 r.
Podczas Festiwalu będzie mówić o losach zabytków gromadzonych w muzeach, po których wszelki ślad ginie we wrześniu 1939 roku lub po 1945 roku. Zastanowimy się również jaki los spotkał zbiory wielkich, ale też tych mniejszych, przedwojennych kolekcjonerów dzieł sztuki. Porozmawiamy także o tym, co w ostatnich latach udało się odnaleźć, co czeka na swojego znalazcę, a co bezpowrotnie utraciliśmy.
W trakcie Festiwalu nie zabraknie też prelekcji dotyczących zacnych osób z okresu międzywojennego, społeczników, działaczek społecznych, kupców, osób które zapisały się w historii Polski, a dzisiaj są nieco zapomniane.
Ale będziemy także rozmawiali o zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej i sowieckich w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym. Będzie mowa o tajemniczych wydarzeniach z okresu międzywojennego. Po prostu - tematyka poruszana przez prelegentów ma się zamykać w tematyce festiwalu: „W przestrzeni tajemnic i zbrodni… 1918 - 1948”.
Na Konferencje złoży się od 12 do 16 prelekcji, które wygłoszą pisarze, historycy, dziennikarze, odkrywcy, podróżnicy i regionaliści z całej Polski; będzie też panel dyskusyjny oraz wystawy.
Od dzisiaj można także kupować - w przedsprzedaży - wejściówki na sierpniowy Festiwal Historyczny. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!
Ceny w przedsprzedaży:
Dni festiwalowe:
W dniach Festiwal wejściówki będzie można nabyć w Punkcie Informacyjnym przed wejściem na salę konferencyjną (płatność tylko gotówką).
Czas trwania wydarzenia:
- sobota, 23 sierpnia - od godz. 10.00 do 18.00
- niedziela, 24 sierpnia - od godz. 9.30 do 15.00
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w godzinowym programie Festiwalu!
Zapisz się na newsletter i otrzymuj bieżące informacje o działalności Instytutu Literackiego.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.