50,00 zł
Dlaczego największa niemiecka zbrodnia II wojny światowej jest zapomniana? Jakie dowody niemieckiej zbrodnia znajdziemy w muzeum szpitala „Dziekanka”? Co skrywają „doły śmierci” w Lasach Nowaszyckich? Jakiego przełomowego odkrycia dokonali członkowie Stowarzyszenia „Wizna 1939” i Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”? To wszystko już w sobotę, 14 czerwca podczas wyprawy organizowanej przez Karola Soberskiego (i Instytut Literacki) w ramach „Wędrówek z historią”. Początek o godz. 10.00. Ilość miejsc ograniczona!
Termin zwiedzania: 14 czerwca 2025 r. - godz. 10.00
W sobotę, 14 czerwca 2025 o godz. 10.00 zapraszamy do poznawania tajemnic II wojny światowej związanych ze szpitalem „Dziekanka” oraz niemieckim ludobójstwem które można zobaczyć w Lasach Nowaszyckich w gminie Mieleszyn.
Osoby chcące zobaczyć unikatowe muzeum szpitala „Dziekanka”, dowiedzieć się o największej niemieckiej zbrodni popełnionej w czasie II wojny światowej, czy ujrzeć „doły śmierci”, gdzie Niemcy grzebali pacjentów „Dziekanki”, będą miały taką sposobność.
Start w sobotę, 14 stycznia o godz. 10.00. Zbiórka na placu przy pomniku dr Aleksandra Piotrowskiego przed budynkiem administracyjnym szpitala „Dziekanki” w Gnieźnie o godz. 9.45 (UWAGA! Parking na terenie szpital jest płatny!).
Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy do muzeum szpitala „Dziekanka”. Kolejnym punktem będzie przejazd (każdy własnym transportem) na „doły śmierci” do Lasów Nowaszyckich.
Uwaga! Prosimy zabrać obuwie sportowe lub turystyczne, które pozwoli na wędrówkę po drogach gruntowych i leśnych.
W trakcie poczęstunku będzie możliwość książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” i jego najnowszej książki „Zapomniana zbrodnia - wydanie II, rozszerzone”.
Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest wykupienie wejściówki - do piątku, 13 czerwca do godz. 15.00.
Początek zwiedzania: godz. 10.00
Czas zwiedzania: około 3 h
Zapisz się na newsletter i otrzymuj bieżące informacje o działalności Instytutu Literackiego.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.